Kwas szczawiowy | Odbarwiacz do drewna | Środek do czyszczenia srebra

Uwaga

Kwas szczawiowy jest całkowicie biodegradowalny i rozkłada się poprzez tworzenie kwasu mrówkowego do wody, dwutlenku węgla i tlenku węgla. Jest sklasyfikowany na najniższym poziomie zagrożenia dla wody WGK1 i nadaje się do czyszczenia wszystkich nieobrobionych lub olejowanych powierzchni drewnianych.

Roztwór czyszczący nie może wejść w kontakt z elementami galwanizowanymi, ponieważ spowoduje to uszkodzenie galwanizacji. Jeśli roztwór czyszczący wejdzie w kontakt z pomalowanymi powierzchniami, nastąpi wybielenie.

Kwas szczawiowy występuje naturalnie na przykład w rabarbarze, szczawiu lub szpinaku. Jest całkowicie biodegradowalny, usuwa szarą mgiełkę z drewna i rozjaśnia je. Rozpuszcza rdzę i czyści zmatowiałe srebro.

Należy przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa podanych na opakowaniu. Kwas szczawiowy nie może dostać się w ręce dzieci. W przypadku połknięcia lub kontaktu z oczami, natychmiast przemyć i skontaktować się z lekarzem.

Zastosowanie jako środek do czyszczenia tarasów

Usunąć gruboziarnisty brud z drewna i dobrze zwilżyć. Załóż gumowe rękawice i okulary ochronne. Rozpuścić kwas szczawiowy w wodzie w stosunku 1 do 20 (50 gramów na litr). Nanieść roztwór czyszczący na mokre drewno, np. za pomocą mopa, i pozostawić na ok. 15 minut.

Następnie przetrzeć szorowarką lub szczotką ręczną. Opłucz drewno dużą ilością wody.

Uwaga: Kwas szczawiowy może uszkodzić lub zniszczyć powłokę galwaniczną!

Zastosowanie jako środek do czyszczenia srebra

Rozpuść kwas szczawiowy w wodzie w stosunku 1 do 20 (50 gramów na litr) i umieść zmatowione srebro w roztworze. Po około 15 minutach zmyć roztwór kwasu szczawiowego.