Kuty widelec / widelec ogrodniczy firmy Krumpholz 1799

Spork – rewolucja w ogrodnictwie

Innowacyjne narzędzie w starym stylu – unikalna zasada działania SPORK łączy różne narzędzia ogrodowe w jednym.

Każdy, kto kiedykolwiek pracował z SPORK, nie będzie chciał się bez niego ponownie obejść – ponieważ to specjalne narzędzie ogrodnicze jest prawdziwym atutem dla każdego ogrodnika. I nie bez powodu: łączy w sobie różnorodne narzędzia ogrodowe w jednym. Dzięki tej opatentowanej na całym świecie zasadzie działania, SPORK jest jednym z najpopularniejszych narzędzi tego typu i został uznany za najlepsze narzędzie ogrodnicze przez BBC Garden Magazine w 2008 roku.

Rewolucyjny pomysł

Połączenie szpadla i widelca zostało opracowane w 1992 roku przez Roberta Todda w Oksfordzie w Anglii. Pomysł Todda był równie prosty, co rewolucyjny: zamiast nadal martwić się niedoskonałościami swoich narzędzi ogrodniczych, postanowił opracować wygodniejszy, bardziej elastyczny sposób pracy z glebą. Dzięki nowym pomysłom i kombinacjom właściwości znanych narzędzi, po wielu etapach pracy powstało nowe, wysoce skuteczne i stabilne narzędzie do pracy w ogrodzie. Ekscytująco brzmiąca nazwa SPORK została również nadana urządzeniu przez kombinację. Jest to neologizm składający się ze szpadla i wideł – co również opisuje jego funkcję: Szpadel może być używany do kopania i spulchniania twardej, ciężkiej gleby.

Specjalna kombinacja narzędzi

Jednak SPORK robi o wiele więcej: oprócz kopania, jego zalety obejmują również cięcie korzeni, usuwanie chwastów, spulchnianie gleby, sadzenie, napowietrzanie trawnika, a nawet przycinanie krawędzi trawnika. Mówiąc najprościej, są to cztery narzędzia w jednym: szpadel, widły do szpadla, krawędziarka i aerator do trawników do wszystkich warunków glebowych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których profesjonalni ogrodnicy również korzystają z tego narzędzia.

Ostre jak brzytwa, samoostrzące się ostrze

Istotną cechą tego innowacyjnego narzędzia uprawowego jest jego krawędź tnąca w kształcie zygzaka. Ostrze jest ręcznie kute z wysokiej jakości stali borowej. Stal borowa to bardzo twarda, ale mimo to elastyczna stal, która jest również wykorzystywana do produkcji wysokowydajnych komponentów w przemyśle motoryzacyjnym. Ręcznie kute, ostre jak brzytwa końcówki są niezwykle wytrzymałe i umożliwiają wyjątkową, bezwysiłkową penetrację twardych gleb lub solidnych korzeni, ponownie się ostrząc. SPORK wbija się w ziemię bez wysiłku dzięki wgłębieniom w ostrzu. Otwory w narzędziu wspierają zasadę funkcjonalności i jednocześnie zmniejszają wagę.

Wiele różnych łyżek firmy Krumpholz oferuje wszystkim ogrodnikom odpowiednie narzędzie ogrodnicze spełniające ich wymagania.

Gwarancja najlepszej ceny

Jeśli znajdziesz niższą cenę (w tym koszty wysyłki) u innego sprzedawcy, otrzymasz ten produkt Krumpholz w tej samej cenie od nas.

Gwarancja jest ważna przez maksymalnie 14 dni od daty zakupu. Wyłączona jest sprzedaż specjalna z likwidacji zapasów, niewypłacalności i aukcji.