Kuty Sappie / Handsappie firmy Krumpholz 1799

Recenzje

10,95 44,95  z VAT
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Sappie – uniwersalny pomocnik

Sappie to przydatne narzędzie wielofunkcyjne, szczególnie do prac stolarskich. Mówiąc prościej, jest to połączenie młotka i odwracalnego haka – w rzeczywistości przedłużone ramię lub uchwyt do kawałków drewna.

W zależności od obszaru zastosowania, jest on dostępny w różnych wzorach i długościach – ale jego kształt jest zawsze taki sam, ponieważ odgrywa on kluczową rolę. Sappie składa się z lekko zakrzywionej stalowej końcówki przymocowanej do trzonka pod kątem około 120 ° i opracowanej w płaski element uderzający z tyłu.

Ten mały pomocnik ułatwia wykonywanie najróżniejszych zadań: Wydłużając własną “powierzchnię chwytania”, Sappies zmniejszają lub ułatwiają cofanie, przesuwanie i umieszczanie kawałków drewna na rozłupywarce. Zmniejsza również siłę potrzebną do podnoszenia mniejszych kawałków drewna i chwytania ich ręcznie, ponieważ użytkownik nie musi schylać się tak nisko i może podnosić je za pomocą sappie. Podczas cięcia drewna na wymiar, dźwignia pilarki może być również wykorzystana do podniesienia drewna o kilka centymetrów, tak aby drugi mężczyzna nie uderzał piłą łańcuchową o ziemię lub leśną ścieżkę.

Jednym uderzeniem drewno na uchwycie

Sappie jest tak użyteczny, jak i łatwy w użyciu: Wystarczy wbić końcówkę w drewno, aby uzyskać odpowiedni chwyt. W ten sposób leżąca kłoda może być ciągnięta, podnoszona lub obracana za pomocą wbijanego szpicaka poprzez wbijanie szpicaka pod kłodę. Następnie należy ponownie zwolnić sappie, naciskając go do przodu.

Instrukcje bezpieczeństwa dotyczące pracy z Sappie

Podczas korzystania z niego należy jednak uważać, aby pracować z sappie w rozłożonym kroku i uderzać nim pionowo w drewno, aby uniknąć obrażeń w przypadku ześlizgnięcia się z drewna, gdy cios jest skierowany w ciało.

Podobnie, nigdy nie należy lekceważyć wagi przenoszonego drewna, nawet jeśli jest ona znacznie zmniejszona dzięki silnej dźwigni. Szczególnie zakleszczone kłody nie powinny być ściągane za pomocą sappie, lecz za pomocą obrotu liny.

Ponieważ wystarczy lekkie uderzenie, aby wbić sappie w drewno i nie trzeba go wyrzucać nad głowę, sappie jest narzędziem leśnym o raczej niskim ryzyku obrażeń, jeśli jest używane prawidłowo.

Zalecenie dotyczące podrobionych sappias

Nasze kute saperki Krumpholz są szczególnie popularne wśród pracowników leśnych, ogrodników i architektów krajobrazu. Są poręczne i stabilne oraz dostępne w czterech różnych rozmiarach. Każdy z jesionową lub szczególnie wytrzymałą hikorową rękojeścią.

Gwarancja najlepszej ceny

Jeśli znajdziesz niższą cenę (w tym koszty wysyłki) u innego sprzedawcy, otrzymasz ten produkt Krumpholz w tej samej cenie od nas.

Gwarancja jest ważna przez maksymalnie 14 dni od daty zakupu. Wyłączona jest sprzedaż specjalna z likwidacji zapasów, niewypłacalności i aukcji.