Pytania i odpowiedzi

FAQ

Włożenie motyki z okrągłym uchem jest stosunkowo łatwe.

Trzonek motyki z okrągłym uchem ma zawsze kształt stożka. Oznacza to, że początek łodygi jest cieńszy, a koniec grubszy.

Głowica motyki jest przesuwana po cieńszej stronie trzonka aż do jego pogrubionego końca. W przypadku uchwytów z wywierconymi otworami do zawieszania motyki lub z grawerunkiem, głowica motyki powinna być ustawiona pod kątem 90 stopni do grawerunku/wywierconego otworu. Jest to kwestia czysto wizualna i nie ma znaczenia dla funkcji.

Gruby koniec uchwytu jest następnie kilkakrotnie uderzany w kierunku pionowym (od góry do dołu) o drewnianą deskę lub belkę. Gwałtowne zatrzymanie uchwytu sprawia, że głowica motyki łączy się z drewnianym trzonkiem.

Wskazówka: Jeśli następnie zanurzysz główkę trzpienia w wodzie na kilka minut, drewno spęcznieje, a główka osadzi się szczególnie mocno.

Umieść trzonek siekiery na drewnianej belce na wygodnej wysokości roboczej. Umieść ucho głowicy siekiery na uchwycie. Jeśli to konieczne, lekko odłam krawędzie górnego końca łodygi nożem, aby ułatwić założenie główki.

Następnie odwróć siekierę, umieść głowicę na belce i wbij trzonek prosto drewnianym młotkiem, kawałek po kawałku, aż zrówna się z oczkiem głowicy.

Gdy głowica zrówna się z wałem, wbij drewniany klin i na koniec wbij tuleje mocujące. W razie potrzeby usuń wystający materiał z drewnianego klina.

Popielate uchwyty są mocne i elastyczne. Uderzenia są amortyzowane przez drewno, które nie obciąża stawów. Całkowite pęknięcie jesionowej rękojeści jest raczej rzadkie, ale zdarza się zwłaszcza, gdy drewno wysycha. Istnieje wówczas ryzyko obrażeń spowodowanych niekontrolowanym uderzeniem głowicy siekiery. Uchwyty jesionowe wykonane są z rodzimego jesionu i są tańsze niż uchwyty wykonane z hikory.

Hikora to północnoamerykańskie drzewo z rodzaju orzechów włoskich. Drewno doskonale nadaje się do uchwytów o dużej wytrzymałości. Jest mocny, elastyczny i sprężysty oraz dobrze pochłania silne uderzenia. Dzięki długim włóknom drzewnym może wytrzymać znacznie większe obciążenie niż już stabilne drewno jesionowe. Uchwyty hikorowe prawie nigdy nie łamią się całkowicie, co zapewnia przewagę w zakresie bezpieczeństwa nad uchwytami jesionowymi.

Standardowo wysyłamy nasze produkty wyłącznie z listem przewozowym. W każdej chwili możemy wysłać fakturę pocztą elektroniczną.

Możesz po prostu poprosić o fakturę e-mailem. Na przykład odpowiadając na otrzymane potwierdzenie zamówienia.

Możesz również napisać do nas bezpośrednio tutaj. Podaj swoje nazwisko, imię i adres. Ewentualnie numer dowodu dostawy.

info@holz-jaeger.com

Ze względu na ochronę danych zawsze wysyłamy faktury na adres e-mail podany podczas składania zamówienia.

Narzędzia ogrodnicze i leśne z drewnianymi uchwytami powinny być przechowywane w suchych i nieogrzewanych pomieszczeniach, stodołach lub altanach ogrodowych. Podczas przechowywania w ogrzewanych pomieszczeniach łodyga wysycha, traci elastyczność i łamie się łatwiej niż w przypadku prawidłowego przechowywania.

Narzędzia ogrodnicze i sprzęt leśny należy po użyciu oczyścić z gruboziarnistych zanieczyszczeń. Wilgotne lub mokre narzędzia należy wysuszyć, aby zapobiec rdzewieniu. Smarować ruchome części nieżywicznym olejem.

Solidne części metalowe należy natrzeć olejem lnianym w celu lepszej konserwacji przed przechowywaniem w zimie. W razie potrzeby drewniane uchwyty należy pokryć olejem lnianym lub olejem do drewna.

Uwaga: Ściereczki nasączone olejem lnianym mogą ulec zapłonowi w przypadku nieprawidłowego przechowywania. Najlepiej wypłukać ściereczki wodą i rozłożyć je do wyschnięcia. Alternatywnie, chusteczki można przechowywać w szklanym słoiku z zamkniętą pokrywką.

Na następnej stronie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zwrotów: Uwagi dotyczące zwrotów

Zadawaj pytania

    • Tutaj możesz zadawać pytania dotyczące naszych produktów, procesu płatności, wysyłki, czasu dostawy, opakowania, menu klienta i wszystkich pytań związanych z oferowanymi przez nas produktami i korzystaniem z naszej strony internetowej.

Uzyskaj odpowiedzi

    • Odpowiemy na Twoje pytania w ciągu 24 godzin. Inni klienci również mogą odpowiedzieć na Twoje pytania.
    • Otrzymasz powiadomienie e-mail, gdy pojawi się odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie. Oczywiście można łatwo zrezygnować z subskrypcji tych powiadomień.
    • Wysyłamy tylko tyle wiadomości e-mail, ile jest to konieczne. Nie wysyłamy irytujących biuletynów ani wiadomości reklamowych.
    • Czekamy na pierwsze pytania.

Pytania i odpowiedzi

Nie ma jeszcze pytań

Zadaj pytanie

Na Twoje pytanie odpowiemy my lub inni klienci. Otrzymasz powiadomienie e-mail, gdy odpowiedź na Twoje pytanie zostanie udzielona.

Dziękuję za pytanie!

Twoje pytanie zostało odebrane i wkrótce otrzymasz na nie odpowiedź. Proszę nie przesyłaj ponownie tego samego pytania.

Błąd

Warning

Wystąpił błąd podczas zapisywania twojego pytania. Prosimy o zgłoszenie tego faktu administratorowi strony. Dodatkowe informacje:

Dodaj odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź!

Twoja odpowiedź została odebrana i zostanie wkrótce opublikowana. Prosimy nie przesyłać ponownie tej samej odpowiedzi.

Błąd

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

Innowacje produktowe 2024

TOP Sprzedawca

Nożyce ogrodowe Robert-Klaas

Biodro ogrodnika od Robert-Klaas

Recenzje

25,95  z VAT

z VAT

plus koszty wysyłki

z VAT

plus koszty wysyłki

z VAT

plus koszty wysyłki

z VAT

plus koszty wysyłki

z VAT

plus koszty wysyłki

z VAT

plus koszty wysyłki

13,95 35,95  z VAT
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

z VAT

plus koszty wysyłki

z VAT

plus koszty wysyłki

18,95 29,95  z VAT
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

z VAT

plus koszty wysyłki

Produkty do ogrodnictwa i kształtowania krajobrazu można znaleźć w następujących kategoriach:

Hochwertige Produkte Haus und Garten

dom-i-ogrod.com

Sklep internetowy Holz-Jaeger UG (haftungsbeschränkt)