Kultywator kuty – kultywator – ząb siewny – spulchniacz gleby firmy Krumpholz 1799

Nowość

KultywatorZąb siewnyPazur kwiatowySpulchniacz glebywiecisty pazur

są używane do uprawy gleby, kruszenia wierzchniej warstwy gleby i usuwania chwastów. Od Kute kultywatory Krumpholz są wykonane ze szczególnie mocnej i wytrzymałej stali węglowej. Służą one do spulchniania gleby i zwalczania chwastów bez uszkadzania warstwy gleby.

Naturalne nakładanie warstw gleby można podzielić na trzy obszary. Wierzchnia warstwa gleby, podglebie i skała macierzysta

Górna warstwa gleby jest przeznaczona dla roślin najważniejsza warstwa dla wzrostu roślin. Tam próchnica miesza się i łączy ze składnikami mineralnymi. Próchnica składa się z rozłożonego materiału flory i fauny. Wierzchnia warstwa gleby jest rozkładana i przekształcana przez grzyby i bakterie oraz mieszana ze składnikami mineralnymi przez dżdżownice. Zdrowa wierzchnia warstwa gleby o wysokiej zawartości próchnicy ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego wzrostu roślin.

Podłoże zawiera głównie materiał mineralny. Podglebie charakteryzuje się zwietrzałą skałą, piaskiem i substancjami wypłukanymi z wierzchniej warstwy gleby. Humus jest tam prawie nieobecny.

Skała źródłowa składa się z prawie wyłącznie z niezwietrzałych warstw skalnych. To podglebie stanowi uzupełnienie dla rozwoju gleby.

Po co spulchniać glebę spulchniaczem?

Przekopując zdrową wierzchnią warstwę gleby za pomocą szpadla lub wideł, życie organiczne jest transportowane do bogatszego w tlen podłoża. Wiele z tych organizmów nie może tam istnieć i ginie. Gleba traci witalność i składniki odżywcze.

Podczas zrywania gleby za pomocą zęba siewnego wierzchnia warstwa gleby nie jest przenoszona do głębszych warstw gleby. Dżdżownice, grzyby i bakterie pozostają i stale zwiększają zawartość próchnicy. Proces ten może być wspierany i wzmacniany przez odpowiednie nawożenie organiczne.

Uprawa gleby za pomocą zęba lochy jest znacznie łatwiejsze, bardziej energooszczędne i szybsze niż kopanie szpadlem lub widłami. Po pierwsze, gleba powinna zostać oczyszczona z chwastów, np. poprzez grabienie kultywatorem. Po usunięciu chwastów należy przeciągnąć ząb siewny przez grządkę krzyżującymi się ścieżkami. Odległość między rzędami powinna wynosić od 15 do 25 centymetrów.

Kiedy grządka jest uprawiana zębem maciory?

Łóżko powinno być uprawiane przed lub po zimie. Optymalna jest uprawa przed zimą. Mróz powoduje, że popękana gleba optymalnie się kruszy. Ale uprawa wiosną przed pierwszym siewem/sadzeniem jest również w porządku. Wiosną własna motywacja jest często wyższa.

Który ząb maciory do którego łóżka?

W przypadku grządek podniesionych należy użyć naszych małych zębów macior nr 1307 lub nr 1309 firmy Krumpholz. Do grządek na poziomie gruntu optymalne są nasze duże, kute młotkiem zęby nr 1061 lub nr 1306.

Drobno pokruszyć wierzchnią warstwę gleby najlepiej użyć kultywatora lub kultywatora uprawowego. Rozluźnione warstwy gleby mogą łatwiej absorbować ciepło, powietrze, wodę i składniki odżywcze. W tym samym czasie gleba jest optymalnie przygotowana do nawożenia – najlepiej jest stosować naturalne nawozy, aby zapewnić, że gleba jest zawsze zaopatrzona w wystarczającą ilość składników odżywczych.

Wiele różnych zębów do siewu, kultywatorów i kultywatorów firmy Krumpholz oferuje odpowiednie narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby i pielenia dla wszystkich ogrodników.

Gwarancja najlepszej ceny

Jeśli znajdziesz niższą cenę (w tym koszty wysyłki) u innego sprzedawcy, otrzymasz ten produkt Krumpholz w tej samej cenie od nas.

Gwarancja jest ważna przez maksymalnie 14 dni od daty zakupu. Wyłączona jest sprzedaż specjalna z likwidacji zapasów, niewypłacalności i aukcji.