Kuty widelec różany Krumpholz 1799

Najpiękniejsze róże rosną tylko z widelcem do róż

Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy prawidłowej pielęgnacji róż – wybór odpowiedniego narzędzia również odgrywa ważną rolę.

Róże potrzebują dużo powietrza u swoich korzeni,

z jednej strony, aby nie doszło do zgnilizny, z drugiej strony mogą najlepiej wchłaniać składniki odżywcze przez swoje drobne przyssawki, jeśli gleba nie jest zbyt gęsta. Ponieważ jednak są one bardzo pożywne i odfiltrowują składniki odżywcze i pierwiastki śladowe z gleby, gleba wokół nich bardzo szybko ulega zagęszczeniu. Róże są również bardzo wrażliwe na uszkodzenia korzeni, dlatego nie należy spulchniać gleby kultywatorem lub podobnym narzędziem, lecz użyć specjalnych wideł do róż.

Aby spulchnić glebę

Najlepiej jest ostrożnie wbić różę głęboko w glebę kilka razy widelcem do róż wokół róży, a następnie delikatnie przesuwać ją do przodu i do tyłu. W ten sposób tworzysz kanały, przez które powietrze dostaje się do gleby.

Zalety widelca różanego

są rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka i potwierdzają się podczas pracy: Wąska konstrukcja z dwoma zębami, które są jednak bardzo stabilne, ułatwia zbliżenie się do roślin. Dwa zęby zapobiegają również przecinaniu korzeni, ponieważ nie są okrągłe ani kwadratowe, ale mają specjalny kształt, który odsuwa korzenie róży na bok, a tym samym prawie ich nie uszkadza. Te cechy umożliwiają pracę z widłami do róż w bardziej ukierunkowany sposób i naprawdę tylko spulchniają glebę bez szorstkiego uszkadzania korzeni.

Gwarancja najlepszej ceny

Jeśli znajdziesz niższą cenę (w tym koszty wysyłki) u innego sprzedawcy, otrzymasz ten produkt Krumpholz w tej samej cenie od nas.

Gwarancja jest ważna przez maksymalnie 14 dni od daty zakupu. Wyłączona jest sprzedaż specjalna z likwidacji zapasów, niewypłacalności i aukcji.